Monitoring HDCVI

Monitoring hdcviHDCVI to technologia, która ma za zadanie przesyłać dane analogowe. Jest początkiem nowej epoki w systemach analogowych wykorzystywanych w profesjonalnym monitoringu. Technologia ta pozwala na transmitowanie obrazu w rozdzielczości HD czy danych o charakterze telemetrycznym wykorzystując do tego jedynie klasyczny kabel koncentryczny. Dlatego też montaż nie wymaga skomplikowanych konfiguracji i koszty nie są wysokie.

Zalety technologii HDCVI

HDCVI daje możliwość transmisji obrazu w formacie 1080p lub 720p, a transmitowane dane poddawane są nieskompresowanej modulacji analogowej. Dzięki temu każdy system oparty na tej technologii ma możliwość podglądania obrazu w czasie rzeczywistym.

Telewizja przemysłowa w technologii HDCVI daje również możliwość transmitowania danych sterujących w dwóch kierunkach co zwiększa funkcjonalność zdalnego sterowania całym systemem.

Kolejną zaletą jest zasięg. Podczas gdy HDSDI gwarantują funkcjonalność jedynie w zasięgu stu metrów, to zasięg transmisji w przypadku HDCVI przekracza pięćset metrów. Dlatego technologia ta dedykowana jest głównie do monitorowania dużych obiektów. Doskonale może się sprawdzić w zadaniach stawianych profesjonalnej telewizji przemysłowej.

Dodatkowo HDCVI nie wymaga wysokiej klasy zastosowanego okablowania tak jak HDSDI, co pozwala wykorzystać już istniejącą instalację co znacznie redukuje kosztu zainstalowania.