Nowoczesne rozwiązanie w systemie wideo domofonowym

wideodomofon IPNa rynku pojawiły się wideodomofony IP. To innowacyjne rozwiązanie stworzone zostało przede wszystkim z myślą o osobach posiadających system inteligentnego domu.

Montaż i instalacja

W wideodomofonach IP transmisja danych odbywa się przy pomocy sieci LAN, nie wymaga także montowania dodatkowej instalacji domofonowej. Dotyczy to również dodatkowego zasilania ponieważ posiada technologię Power over Ethernet, która zasilanie dostarcza za pomocą kabla ethernetowego. Taka urządzenie świetnie sprawdzi się na dużych powierzchniach, gdyż oparte jest częściowo o technikę bezprzewodową. Programowanie odbywa się zdalnie, za pomocą odpowiedniej strony, a nie przez kabel USB jak w przypadku systemów tradycyjnych. Możliwe jest także konfigurowanie kilku programów naraz również zdalnie, za pomocą programu.

Co zyskujemy?

Największą zaletą wybrania takiego rozwiązania jest możliwość zdNowoczesne rozwiązanie w systemie wideodomofonowymalnego kontrolowania za pomocą każdego urządzenia działającego w IP. Może być to smartfon, komputer, telefon VoIP czy tablet. Dzięki temu niezależnie od miejsca, w którym się przebywa, możliwe jest odebranie domofonu oraz zobaczenie osoby, która dzwoni. Możliwe jest to w zasadzie w każdym miejscu na świecie pod warunkiem, że posiadamy urządzenie podłączone do internetu.
Dodatkowo posiadając kilka domofonów (dotyczy to dużych obiektów) możliwe jest połączenie się z jednym, bądź ze wszystkimi naraz. Możliwe jest także przekierowanie rozmowy na telefon komórkowy nawet będący poza siecią, lub dowolne urządzenie w obrębie takiej sieci. System IP pozwala również na zdalne sterowanie drzwiami, a także ustalenie godzin, w których blokowane będą połączenia. Istnieje także możliwość podglądu kamery na żywo.

Tak zaawansowane urządzenie jakim jest system domofonowy IP pozwala nie tylko na komunikację z drugą osobą, ale także w dużym stopniu pomoże ochronić obiekt przed włamaniem. Jest to świetne rozwiązanie szczególnie, że da się połączyć je z systemem inteligentnego domu oraz z systemem zabezpieczeń i stworzyć spójną całość. Niestety koszt zakupu takiej instalacji jest dużo większy niż w przypadku systemów analogowych czy cyfrowych.