Nowości od firmy Satel

Firma Satel to wiodący producent systemów alarmowych. Na polskim rynku jest już od dawna i dzięki najwyższej, światowej jakości produktów może się poszczycić szerokim gronem zadowolonych klientów. Wśród wytwarzanych przez nią urządzeń elektrycznych znajdują się głównie sygnalizatory, czujki, centrale alarmowe czy stacje monitorujące. Jest to stale rozwijające się przedsiębiorstwo, które stawia przede wszystkim na wdrażanie nowych technologii.

Nowości firmy Satel

Do ostatnich nowości wprowadzonych przez Satel należą nowe centrale Integra Plus, manipulator VERSA-LCDM-WH czy kontroler urządzeń bezprzewodowych VERSA-MCU. Centrale Integra Plus przeznaczone są dla firm, które są szczególnie narażone na włamania, a więc dla wszelkiego rodzaju instytucji finansowych, banków, urzędów. Urządzenia te spełniają najbardziej rygorystyczne wymogi i normy. W skład nowej serii wchodzą dwa modele: Integra 64 Plus i Integra 128 Plus, obsługujące odpowiednio do 64 i 128 programowalnych wejść i wyjść. Stanowią one rozwinięcie poprzednich serii, ale jednocześnie oferują szereg innowacji. Producent wyposażył nowe centrale w dwusekcyjny zasilacz ze zwiększonym prądem ładowania akumulatora, port USB, aby sprawniej przebiegał proces programowania, a także by można było zaktualizować oprogramowanie za pomocą PC. Nie bez znaczenia jest też pamięć aż 22 tysięcy zdarzeń, z możliwością wydruku.

Manipulator VERSA-LCDM-WH został wyposażony w duży wyświetlacz LCD, dzięki czemu wszystkie komunikaty są dobrze widoczne i czytelne. Wprowadzono także nowy design, aby wygodnie obsługiwać cały system alarmowy. Firma Sanel zastosowała też intuicyjny interfejs, dzięki czemu sterowanie centralą jest jeszcze prostsze. Przełączanie trybów ochrony również odbywa się bardzo sprawnie, a alarmy można wywoływać z klawiatury.

Nowością jest też kontroler urządzeń bezprzewodowych VERSA-MCU, dzięki któremu można z łatwością rozbudować system alarmowy VERSA. Istnieje możliwość dołączenia aż 30 czujek MICRA, na przykład czujek dymu czy ruchu, które poprawią bezpieczeństwo obiektu.