Nowa generacja rejestratorów cyfrowych Samsung w technologii 960H

Rejestrator cyfrowy Samsung SRD1673DW monitoringu przemysłowym bardzo popularne jest wykorzystywanie kamer analogowych. Są to urządzenia tańsze od kamer cyfrowych, chociaż zapis przekazywanego przez nie obrazu jest nieco bardziej skomplikowany.
Pierwszym krokiem najczęściej jest konwersja na sygnał cyfrowy, wykonywana po to, by ułatwić przechowywanie plików. Jeśli obraz przesyłany jest na komputer, musi być skompresowany, co niestety wpływa na jakość materiału wideo. Innym sposobem jest korzystanie ze specjalnych rejestratorów, które są nie tylko dużo prostsze w obsłudze, ale i w konfiguracji.

Rejestratory cyfrowe, przeznaczone do odbioru sygnału z kamer analogowych

Większość rejestratorów pozwala również na wyświetlanie obrazu na monitorach lub przesyłanie go do Internetu. Wiodącą firmą w tym sektorze jest niewątpliwie Samsung, który ostatnio wzbogacił swoją ofertę o trzy nowe modele rejestratorów cyfrowych, przeznaczonych właśnie do odbioru sygnału z kamer analogowych. Są to innowacyjne urządzenia, opierające się na nowatorskiej technologii 960H, która umożliwia maksymalne wykorzystanie możliwości wysokiej jakości kamer przemysłowych. Dzięki nim można uniknąć utraty jakości obrazu podczas konwersji sygnału i jego późniejszej kompresji.
Rejestratory cyfrowe SRD1673D, SRD1653D oraz SRD873D obsługiwane są za pomocą bezpłatnego oprogramowania Samsung Security Manager. Dzięki niemu możliwy jest zarówno podgląd na żywo, jak i odtwarzanie zapisanych nagrań. Dodatkową funkcją jest detekcja sabotażu obrazu, wszczynająca alarm w przypadku nagłego spadku ostrości obrazu lub mocnego zaciemnienia. Urządzeniem można też sterować za pośrednictwem Internetu albo zdalnie za pomocą smartfona.

Modele 1673 i 1653 mogą obsługiwać do szesnastu kamer jednocześnie, a wersja 873 – osiem. Obraz jest zapisywany ze wszystkich kamer, może zaś być wyświetlany na dwóch monitorach. Monitor może być podzielony na szesnaście równych okien. Ciekawą opcją jest też możliwość ustawienia większych pól dla kamer, z których obraz jest istotniejszy, a mniejszych dla obrazów mniej ważnych. Wszystkie rejestratory w technologii 960H obsługują do czterech dysków twardych.