Możliwości kamery przemysłowej

Kamera przemysłowa EYE-02Kamery stosowane obecnie do monitoringu mają bardzo różne parametry, dlatego tak istotne jest określenie wymagań stawianych systemowi. Zanim jeszcze firma zainteresowana takim sposobem zabezpieczania osób i mienia przystąpi do jego instalacji, właściciele powinni się zastanowić nad głównym celem takich działań, a także nad możliwościami, jakie daje współczesna technologia.

Projekt całego systemu warto zlecić profesjonalistom, ponieważ osoba niedoświadczona może nieświadomie pominąć istotne punkty, które powinny być obserwowane. Kolejnym krokiem musi być dobór kamer. Najpopularniejsze obecnie są kamery cyfrowe, choć wiele firm nadal decyduje się na wersje analogowe. Te pierwsze gwarantują dużo wyższą jakość obrazu, która nie pogarsza się podczas przesyłu ze względu na brak konieczności konwersji. W zależności od rodzaju kamery trzeba będzie dobrać odpowiedni rejestrator.

Czym sugerować się wybierając kamerę?

Istotne jest też to, czy kamera rejestruje obraz czarno-biały czy kolorowy, a może istnieje możliwość przełączania się między tymi trybami. Ta ostatnia wersja jest najbardziej korzystna. W świetle dziennym najlepszy jest obraz kolorowy, pozwalający zidentyfikować twarz danej osoby, wyłowić więcej szczegółów, a także mający wpływ na kontrast. W słabym świetle lub nocą bardziej czytelny jest obraz czarno-biały ze względu na większą czułość.

Taką właśnie kamerą typu dzień/ noc jest urządzenie EYE-02 3G. Ta bezprzewodowa kamera ma wbudowany moduł GSM/GPRS/EDGE/3G, który pozwala instalować ją w trudno dostępnych miejscach. Urządzenie to powstało z myślą o jego kompleksowym wykorzystaniu. Nie jest to bowiem wyłącznie rejestrator obrazu, ale także prosty system alarmowy. Producent wyposażył go w zestaw czujek, które alarmują w przypadku wykrycia zagrożenia. Jest więc:
czujka dźwięku, sygnalizująca odgłos mocniejszy od wyznaczonego poziomu,
czujka ruchu, wykrywająca ruch przez wykrycie temperatury ludzkiego ciała,
czy czujka zbicia, włączająca się, gdy w pobliżu pojawi się charakterystyczny dźwięk tłuczonego szkła.
Dodatkowe czujki – detekcji przemieszczania się obrazu i wibracji – sygnalizują, że ktoś na przykład manipuluje przy urządzeniu.