MICRA CONTROL – mobilna aplikacja do sterowania systemem alarmowym

Micra ControlMicra jest to najmniejszy system alarmowy firmy Satel. Z założenia miał być przeznaczony do ochrony małych obiektów, na przykład domków letniskowych czy małych sklepów. Jego montaż jest niezwykle prosty ze względu na zastosowanie systemu bezprzewodowego. Wystarczy w obiekcie rozmieścić wybrane przez siebie czujki oraz zainstalować moduł alarmowy, by móc zacząć sterować systemem. MICRA jest też bardzo łatwa do rozbudowania, jeśli jakaś przestrzeń jest niewystarczająco zabezpieczona, wówczas wystarczy umieścić tam odpowiednią czujkę. Producent oferuje różnorodne czujki: ruchu, kontaktronowe, dymu, zalania.

Ułatwienia aplikacji MICRA CONTROL

Systemem można sterować za pomocą bezprzewodowego manipulatora albo pilotów. Nowością jest też możliwość obsługiwania alarmu za pośrednictwem smartfona. Firma Satel wprowadziła ostatnio aplikację na telefon komórkowy, która świetnie współpracuje z systemem. MICRA CONTROL, bo o niej mowa, przeznaczona jest dla urządzeń z systemem Android, dlatego bez problemu można ją pobrać ze sklepu Google Play. Jej dodatkową zaletą jest fakt, iż jest bezpłatna.

Aplikacja zdecydowanie ułatwia codzienne korzystanie z systemu MICRA, dzięki niej bowiem można zdalnie sterować wszystkimi jego funkcjami. Można nie tylko monitorować stan pomieszczeń, ale i włączać i wyłączać poszczególne czujki. Do opcji dostępnych z poziomu telefonu należą także sterowanie wyjściami i blokowanie wejść. Twórcy aplikacji dołożyli wszelkich starań, by jej interfejs był jak najprostszy, a co za tym idzie – czytelny. Sterowanie jest całkowicie intuicyjne. Poszczególne funkcje porozmieszczane są w osobnych zakładkach, co umożliwia szybkie przechodzenie między nimi. Obsługa za pomocą ekranu dotykowego również jest nie do przecenienia. Minimalizm aplikacji w połączeniu z zastosowaniem kontrastowych barw w najważniejszych powiadomieniach dają naprawdę ciekawy efekt.

Aplikacja ma też funkcję automatycznej konfiguracji. Po wpisaniu numeru telefonu do centrali MICRA, aplikacja sama skonfiguruje wszystkie ustawienia. Zarówno aplikacja mobilna, jak i cały system charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Firma Satel stosuje wyłącznie najlepsze rozwiązania technologiczne, dzięki czemu klienci mają pewność niezawodności systemu.