Manipulator sensoryczny INT-KSG – nowa klawiatura do centrali Satel Integra

Manipulator sensoryczny INT-KSGSatel Integra to najnowocześniejsze systemy alarmowe. Niedawno firma wypuściła na rynek nowy manipulator sensoryczny INT-KSG, który współpracuje z tą właśnie serią. Centrale Integra to bardzo zaawansowane urządzenia, często wykorzystywane do tworzenia tak zwanego inteligentnego budynku. Dzięki nim można zdalnie sterować różnymi funkcjami, na przykład ogrzewaniem, oświetleniem, ale przede wszystkim bezpieczeństwem.

Zalety manipulatora sensorycznego INT-KSG

Manipulator INT-KSG wprowadza przede wszystkim nowy design, czarne urządzenie niewielkich rozmiarów będzie dobrze wyglądało w każdym pomieszczeniu. Producent wyposażył je również w podświetlenie, tak aby można było z niego korzystać nawet przy bardzo słabym oświetleniu. Ekran LCD, na którym widoczne są komunikaty, również jest podświetlany. Klawiatura sensoryczna doskonale reaguje na dotyk, a przy tym jest duża i wygodna. Klawiatura numeryczna pomaga szybko ustawić żądane parametry, na przykład temperatury w domu, a strzałki sterujące ułatwiają przechodzenie między poszczególnymi funkcjami.

Dużą zaletą nowego manipulatora do systemu Integra jest możliwość ustawienia funkcji Makro. Funkcje te umożliwiają wprowadzenie szeregu zapisanych ustawień za pomocą jednego przycisku. Wystarczy zaprogramować najczęściej stosowane ustawienia, by potem włączyć je szybko i bez zbędnego ustawiania. W ten sposób można na przykład ustawić inne parametry, kiedy nikogo nie ma w domu, a inne kiedy przychodzą goście, można też rozróżnić tryb dzienny i nocny. Dzięki takiemu stosowaniu zmiennych warunków można uzyskać naprawdę spore oszczędności.

Nowa funkcjonalność wyświetlacza daje dostęp do tych funkcji, które są dla użytkownika najważniejsze. Wysoka personalizacja całego systemu jest niezwykle wygodna. W manipulatorze INT-KSG można nawet ustawiać, co będzie wyświetlane na ekranie w trybie czuwania. Może to być na przykład: data i godzina, dowolna treść wpisana przez użytkownika, stan wybranych stref, nazwa urządzenia i wiele innych.
Urządzenie jest też wyposażone w diody LED, które sygnalizują stan systemu, oraz w sygnał dźwiękowy, uruchamiany przy określonych zdarzeniach czy zmianach.